«
iPhone X Kullanıcılarını Çileden Çıkartan 8 Sorun ve Çözümü
Çok para verip aldığımız son teknoloji cihazlarda sorunlarla karşılaşmak oldukça sinir bozucu oluyor. Bu yüzden en popüler amiral gemilerinden olan iPhone X’un moral bozan 8 sorununu ve çözümlerini sizler için derledik

Apple, son çıkan iPhone X ve iPhone 8 ile birlikte birçok yeni özelliği hayatımıza sokmuş oldu. Ancak cihazların en son teknoloji ile üretilmiş olması, sorun çıkarmayacağı anlamına gelmiyormuş. iPhone kullanıcıları için en sık görülen ve en can sıkıcı olan 8 problemi ve çözümlerini sizlerele paylaşıyoruz.

1. Face ID Çalışmıyor Hatası

iPhone X için en çok gözlemlenen hatalardan biri Face ID sorunu olabilir. Eski cihazlarda Touch ID’de olduğu gibi Face ID de sık problem çıkaran uygulamalardan birisi. Eğer cihazınız yüzünü tanımıyorsa öncelikli olarak çentiği temizleyip daha aydınlık bir yere geçmeyi deneyin. Ayrıca başka biri telefonunuzu şifre ile açarsa, Face ID’de değişiklere yol açabilir. Tam olarak nasıl çalıştığını bilemediğimiz bu uygulama, daha iyi hizmet verebilmek için kendini yenilemeye çalışan bir yapay zekaya sahip. Face ID tamamen çalışmıyorsa en yakın mağazayla veya Apple Destek ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

2. Yanlışlıkla Bir Sürü Ekran Görüntüsü

iPhone X’un bir home tuşu olmadığı için ekran görüntüsünü ses ve kilit tuşuna aynı anda basarak alabiliyoruz. Ancak bu telefonu açarken, cepte taşırken ya da sade tutarken bile ekran görüntüsü almaya neden olabiliyor.

3. Ekran Sorunları: Renk Kayması, Ekran Isınması ve Yeşil Çizgiler

Kaynak : https://www.makeuseof.com/tag/iphone-x-problems-issues/

Bir Cevap Yaz

Enyenisi.com Hakkkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *